اساس آموزش و پرورش ساختن ماشین نیست؛ بلكه ساختن انسان است.

ارتباط با ما

همکاران محترم می توانند کلیه انتقادات، پیشنهادات و سوالات خود را از طریق کانالهای ارتباطی زیر مطرح نمایند:

1)      شماره تلفن : 35561139  041

2)     Email: mehrehmadar1@yahoo.com


پیوندها
آزمون آنلاین (جدید)

به اطلاع همکاران ارجمند می‌رساند گروه تربیت کودک استان آذربایجان شرقی در نظر دارد آزمون آنلاینی را با محتوای «دغدغه‌های اصلی هنرآموزان در زمینه مباحث علوم تربیتی» روز سه‌شنبه 98/12/13  برگزار نماید علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به بخش آزمون آنلاین به آدرس الکترونیکی teaedu.ir/azmon شرکت نمایند. در ضمن از همکاران برتر به نحو مقتضی تقدیر به‌عمل خواهدآمد. 

- محتوای آزمون آنلاین
جشنواره مشارکت هنرآموزان در اقدام‌پژوهی و درس‌پژوهی (جدید)

دبیرخانه کشوری تربیت کودک در نظر دارد جشنواره‌ای با عنوان مشارکت هنرجویان و هنرآموزان با رویکرد یادگیری مشارکتی، درس‌پژوهی و اقدام‌پژوهی برگزار نماید. افراد علاقه‌مند به اجرای این پروژه در هنرستان خود لطفاً اسامی هم‌گروهی‌های خود را حداکثر تا مورخه 98/10/30  به گروه تربیت کودک استان از طریف تلگرام یا واتساپ و یا پست الکترونیکیmehrehmadar1@yahoo.com اعلام نمایید تا کلاس‌هایی جهت توجیه همکاران در خصوص چگونگی اجرای آن و مستندسازی فرآیند کار تشکیل گردد. در ضمن نمونه‌هایی از گزارش‌های درس‌پژوهی معرفی می‌گردد. جهت دانلود فایل مربوطه لطفاً بر روی آن کلیک نمایید. از نفرات برتر به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد.

 نمونه‌های درس‌پژوهی

گروه تربیت کودک استان
فراخوان جشنواره الگوهای برتر تدریس (جدید)
از همکاران ارجمند دعوت به عمل می‌آید نمونه‌ای از شیوه تدریس خود را با استفاده از رویکردهای فعال تدریس و مطابق با شیوه‌نامه جشنواره الگوهای برتر تدریس مستندسازی کرده و به گروه تربیت کودک استان از طریف تلگرام یا واتساپ و یا پست الکترونیکیmehrehmadar1@yahoo.com  ارسال نمایید. ضمناً جهت دانلود فایل مربوطه می‌توانید بر روی آن کلیک نمایید. در صورت تمایل لطفاً تا تاریخ 98/11/15 ارسال شود. از نفرات برتر به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد.

فایل الگوهای برتر تدریس 

گروه تربیت کودک استان

فراخوان تهیه بسته‌های کمک‌آموزشی و محتواهای الکترونیکی (جدید)

از همکاران محترم دعوت به عمل می‌آید تا در فراخوان تهیه بسته‌های کمک‌آموزشی و محتواهای الکترونیکی برای کتب جدیدالتألیف  شرکت نمایند. مهلت ارسال آثار تا 98/11/30 می‌باشد. لطفاً آثار خود را به صورت فایل به آدرس الکترونیکی زیر یا از طریق تلگرام یا واتساپ به گروه تربیت کودک ارسال نمایید. از مشارکت‌کنندگان به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد.

            E mail: mehrehmadar1@yahoo.com

                                                                                    گروه تربیت کودک استان


نقد و بررسی کتب درسی (جدید)

به منظور مشاركت سازنده استان‌ها، مناطق و مدارس به ویژه دبیران در فرآیند تألیف و اعتبارسنجی كتاب‌های درسی با هدف شناخت کاستی‌های احتمالی محتواهای آموزشی كتاب‌های جدیدالتالیف و افزایش رضایت‌مندی و قابلیت اجرا در كلاس درس مبتنی بر شناخت دیدگاه ها و نظرات دبیران و صاحب‌نظران از همکاران دعوت به عمل می‌آید تا با توجه به فرم طراحی شده توسط دبیرخانه، هر همکار بر اساس دروس تدریسی پایه دوازدهم، فرم مربوطه را تکمیل نموده و فرم تکمیلی را تا تاریخ 98/10/30 به گروه تربیت کودک ارسال نمایید. از همکارانی که در این امر مشارکت نمایند، به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد.

                                                                        گروه تربیت کودک استان

جشنواره تسهیم تجارب ویژه همکاران (جدید)

به اطلاع هنرآموزان محترم می‌رساند گروه تربیت کودک استان آذربایجان شرقی اقدام به برگزاری جشنواره تسهیم تجارب می‌کند. از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا تجارب ارزنده خود را در قالب word با فونت نازنین 14 معمولی، با فاصله سطر 1، حداقل در یک صفحه به زبان خود نگاشته و فایل مربوطه را همراه با مشخصات خود به سایت mehrehmadar1@yahoo.com  ارسال نموده یا از طریق تلگرام یا واتساپ در گروه به اشتراک بگذارید. پس از بررسی و انتخاب آثار برگزیده،از نفرات برتر به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد؛ آثار برتر از طریق سایت و فضای مجازی، نمایه خواهد شد و اسامی آن‌ها به دبیرخانه راهبری کشوری نیز ارسال خواهد شد. در ضمن لازم به یادآوری است که مهلت ارسال آثار در دو   مرحله جداگانه تا 98/10/30 و 99/1/30 خواهد بود.

گروه تربیت کودک استان
فراخوان طراحی سؤالات استاندارد (جدید)

از هنرآموزان محترم دعوت می‌شود در صورت علاقه‌مندی به مشارکت در تشکیل بانک سؤالات کتب جدیدالتألیف نمونه سؤالات خود را که شامل انواع سؤالات از مباحث نظری (تشریحی پاسخ کوتاه و پاسخ‌بلند، چهارگزینه‌ای، تکمیل کردنی و ....) و به تفکیک حوزه‌های مختلف شناختی، عاطفی، روانی- حرکتی(به سطوح مختلف هر حوزه توجه شود) و تکالیف عملکردی باشد به صورت فایل word  در دو مرحله جداگانه (مرحله اول تا تاریخ 98/10/30) و (مرحله دوم تا تاریخ 99/1/30) به آدرس الکترونیکی زیر یا از طریق تلگرام به گروه تربیت کودک ارسال نمایید. در ضمن نحو.ه ارزشیابی مبتنی بر شایستگی را به صورت مختصر توصیف نمایید. از مشارکت‌کنندگان به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد.

E mail: mehrehmadar1@yahoo.com

                                                                        گروه تربیت کودک استان

فراخوان طراحی درسی (جدید)
 

از همکاران محترم دعوت به عمل می‌آید تا یک نمونه طرح درس از کتب مورد تدریس تهیه کرده و در قالب فایل word بر اساس مؤلفه‌های اصلی در طراحی آموزشی(شامل موضوع تدریس، اهداف، مواد و روش‌ها، شیوه اجرا، شیوه ارزشیابی، تعیین تکالیف، زمان و ....) تا تاریخ 98/10/10 به آدرس الکترونیکی زیر یا از طریق تلگرام به گروه تربیت کودک ارسال نمایید. از مشارکت‌کنندگان به نحو مقتضی تقدیر به عمل خواهد آمد. نمونه‌هایی از طرح‌های درسی ارائه می‌شود. لطفاً جهت دانلود کلیک نمایید.

                                                                            E mail: mehrehmadar1@yahoo.com

§         یک نمونه طرح درسی تکمیلی از بیماری‌های شایع کودکان

§         یک نمونه طرح درسی از کنترل ایمنی و بهداشت محیط مراکز پیش از دبستان

§        یک نمونه طرح درسی سالانه از دانش فنی تخصصی

§         یک نمونه طرح درسی روزانه از دانش فنی تخصصی

§        یک نمونه طرح درسی سالانه از پرورش مهارت‌های ارتباطی و مشارکتی

§         قالب یک نمونه طرح درسی (دفتر تألیف کتب درسی)

§         قالب نمونه طرح درسی (دبیرخانه)

                                                                                                                               گروه تربیت کودک استان

 

مستندسازی ارائه خدمات بر اساس آموخته‌ها و تجارب کسب شده(جدید)

به منظور کاربردی ساختن آموخته‌ها و تجارب کسب شده هنرجویان از همکاران محترم دعوت می‌شود ترتیبی اتخاذ نمایید تا هنرجویان آموخته‌های خود را از طریق ارائه خدمات چه در داخل هنرستان و چه در موقعیت‌های دیگر نشان دهند و فرآیند کار را مستندسازی نموده نتایج را به گروه تربیت کودک استان از طریق پست الکترونیکی mehrehmadar1@yahoo.com یا تلگرام و یا واتساپ ارسال نمایید. آثار به دبیرخانه کشوری ارسال خواهد شد. در ضمن از همکاران مشارکت‌کننده به نحو مقتضی تقدیر به‌ عمل خواهد آمد.

گروه تربیت کودک استان


تبریک کسب مقام در بیستمین جشنواره هنرهای تجسمی و آثار هنری (جدید)

کسب مقام سوم را در بیستمین جشنواره هنرهای تجسمی و آثار هنری توسط هنرستان دکتر اکبریه در بخش طراحی و ساخت اسباب‌بازی‌های خلاقانه خدمت همکاران و متولیان تعلیم و تربیت تبریک عرض نموده از زحمات تمام دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی این جشنواره تشکر می‌نماییم. بدون شک اين موفقيت بدون همراهي، تعامل و مشارکت يکايك مسئولين و دست‌اندرکاران جشنواره به ویژه مدیران، معاونین فنی، سرپرستان و هنرآموزان و هنرجویان هنرستان‌ها محقق نمی‌شد. بدین وسیله ضمن تقدیر از زحمات تمامی همکاران عزیز اميدواريم با تعامل هرچه بيشتر ، همدلي و همراهي يکايک شما عزيزان در انجام رسالت خطير بيش از پيش موفق عمل نمائيم. در ضمن در زیر اسامی هنرجویان و هنرآموزان دارای رتبه در استان معرفی می‌شوند.

 

 

 

سمت

نام و نام خانوادگی

هنرآموز

رقیه دارابی

فاطمه سلیمانی

هنرجو

خدیجه روشنی

رؤیا عبداله‌پور کلائور

فائزه فیضی زنگبار

                 

                                                                                           گروه تربیت کودک استان 
فایل‌های صوتی و راهنمای تدریس معلم پودمان 5 دانش فنی تخصصی
شیوه‌نامه مسابقات ایده‌پردازی و خلاقیت شاخه فنی و حرفه‌ای
محتوای ویدئوکنفرانس با موضوع داستان‌نویسی (دبیرخانه)
محتوای ویدئوکنفرانس با موضوع داستان‌نویسی (دبیرخانه)
فایل‌های صوتی
کتاب «خودت داستان بنویس»
نکاتی در مورد داستان‌نویسی
کاربرگ داستان‌نویسی

 

اطلاعیه آزمون آنلاین
 

به اطلاع همکاران ارجمند می‌رساند آزمون آنلاین در 1397/11/27 از منبع «دانش فنی تخصصی» پایه دوازدهم تربیت کودک در سطح کشور با حضور همکاران از سراسر کشور با موفقیت برگزار شد. از توجه تمامی همکاران شرکت‌کننده سپاسگزاری نموده پس از تجزیه و تحلیل نتایج، نفرات برتر معرفی می‌شود که به نحو مقتضی مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

اسامی نفرات برتر به ترتیب رتبه

رتبه

نام و نام خانوادگی

استان

شهر

ناحیه/ منطقه

یک

سیده طاهره حسینی

قم

قم

ناحیه سه

دو

اعظم حسینعلیزاده

قم

قم

ناحیه سه

منصوره جلیلی

خراسان جنوبی

بیرجند

هنرستان رسالت

سوم

معصومه السادات حسینی رکن‌آبادی

قم

قم

ناحیه سه

حمیده اسدزاده

خراسان جنوبی

بیرجند

هنرستان انقلاب اسلامی

مریم جوزی

زنجان

زنجان

ناحیه یک

منصوره صاعدنیا

اصفهان

اصفهان

ناحیه 5

 

گروه تربیت کودک

جشنواره هنرهای تجسمی و آثار هنری
خوشبختانه رشته تربیت کودک در فهرست جشنواره قرار گرفت. لطفاً اطلاع‌رسانی شود تا براساس محورهای جشنواره، هنرجویان تلاش نمایند. لطفاً جهت دانلود فایل شیوه‌نامه کلیک نمایید.
فایل جشنواره‌ هنرهای تجسمی و آثار هنری 
کتب پایه دوازدهم

 

-         دانش فنی تخصصی                                                                                   کد کتاب:  212311

-         همراه هنرجو                                                                                             کد کتاب:  210313

-         پرورش مهارت های عاطفی-اجتماعی کودک                                            کد کتاب:  212314

-         پرورش مهارت های شناختی و خلاق کودک                                              کد کتاب:  212312

-         راهنمای هنرآموز پرورش مهارت های شناختی و خلاق کودک                  کد کتاب:  212826گزارش تجهیزات و وضعیت فضاهای عمومی و کارگاهی

با توجه به تغییر نظام آموزشی و کمک به استقرار آن و پیش‌بینی نیاز واحدهای آموزشی در زمینه فضای آموزشی اختصاص یافته خواهشمند است از وضعیت فضاهای عمومی و کارگاهی و وضعیت تجهیزات رشته تربیت کودک توسط هر واحد آموزشی در اسرع وقت گزارشی تهیه نموده و از طریق تلگرام یا از طریق پست الکترونیکی به آدرس mehrehmadar1@yahoo.com به گروه ارسال نمایید. قبلاً از حسن توجه شما نهایت امتنان را داریم.

-      فرم استاندارد تجهیزات رشته

-       فرم طراحی شده برای اعلام وضعیت تجهیزات رشته در هنرستان

                                                                                                                                                                                    سرگروه رشته تربیت کودک

استاندارد ارزشیابی

 

طرح درس سالانه پیشنهادی
شیوه نامه معلم پژوهنده

لطفاً جهت دانلود شیوه نامه معلم پژوهنده کلیک نمایید.

سؤالات نهایی

 

سؤالات نهایی دروس سال سوم کودکیاری

شهریور 95

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

خرداد 95

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

دی 94

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

شهریور94

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

خرداد 94

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

دی 93

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

شهریور93

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

خرداد 93

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

دی 92

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

شهریور92

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

خرداد 92

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

دی 91

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

شهریور91

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

خرداد 91

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

دی 90

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

شهریور90

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

خرداد 90

بهداشت روانی

بیماری‌های شایع کودکان

فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

قرآن و تعلیمات دینی3

 

توسعه يافته توسط مرجع متخصصين دي ان ان - localized by DnnExpert

مرجع متخصصين دي ان ان - DnnExpert

مرجع متخصصين دي ان ان

پشتيباني مالي توسط فرسيکا - Sponsored by Farsica

فرسيکا - Farsica

فرسيکا